Hoşgeldin, burada aradığın bağzı cevaplara ulaşabilirsin.

 • Uzaktan eğitim ile üniversite okumak

  Uzaktan eğitim ile üniversite okumak

  Mustafa - 27 Eylül 2021

  Merhaba üniversite (yks) puanımın yettiği şekilde bir üniversiteye yerleştim. Uzaktan eğitim olmasını ben istedim, çünkü 3. kez sınava hazırlanmaya vaktim olsun diye. Aslında uzaktanda olsa bir üniversiteye yerleşince insan acaba tekrar hazırlanmasamda sadece kazandığım bölüme odaklanıp 2 yıl sonra dgs ile mühendisliğe geçsem diye düşünüyor. Ama benim asıl aklımdaki bu değildi hem 4 yıllık okuyup hem de uzaktan olan bu üniversitemi aynı anda götürmekti olaylar sonrasında şöyle gelişti

  Uzaktan eğitim ile üniversitenin ilk günü

  Bugün üniversitenin ilk günüydü. (27.09.2021) Sabah 9 da başlayacak derse 8 gibi uyanıp 8,45 gibi ders işleyeceğimiz sanal sınıfa girdim. benim gibi erken giren 1-2 kişi daha vardı. Zaman ilerledikçe kişi sayısı çoğalıyordu ama kimse konuşmuyordu herkes dersi olan hocanın gelmesini bekledi. Saat 9 geçiyordu ama halen hiç bir eğitim görevlisi sanal sınıfa giriş yapmadı. Sonra birilerinin sohbete yazmasıyla ufak çaplı tanışma ve sohbet ortamı oluştu. İşte ders programı doğrumu yada ders ne zaman başlayacak gibisinden. Bir süre sonra saat 9,30-45 gibi hoca geldi ve gecikmeden dolayı özür diledi ve ders hocanın kendini ve dersi tanıtmasıyla başladı.

  Daha sonra genel olarak sınıftan ders ve işleyişi hakkında görüşler almak istedi ve bazı kişilere söz hakkı verdi. Söz alanlar genelde yaşları büyük insanlardı. O anda tekrar beynim karar verme aşamasına girdi eğitimin yaşı olmuyor ve hayat bizi bir şekilde çalışmaya zorluyor. Aklımdaki sadece üniversiteye odaklanma fikri biranda kayboldu ders çalışıp tekrar sınava hazırlanmam gerektiğini netleştirmiştim kafamda. Hocamız sorularına devam etti ders hakkında ne düşünüyoruz yada dersin bizde nasıl bir anlam yarattığıyla ilgili sorular anketler yapıldıktan sonra hocamız dersi bitirdi. İlk günün ilk dersi bitmişti.

  Yaklaşık 10-15 dakika sonra matematik dersi başladı temel kavramlar dan yani sıfırdan başlıyorduk bu bence benim için çok avantajlı bir durumdu, zaten gireceğim sınavda da zaten bu konulardan çıkacaktı binevi zaten hazırlanıyordum ama daha fazlasını yapmam gerektiğini biliyordum ve yapacağım.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir